Новітня ізраїльска технологія
дистанційної діагностики
Потреба наших українських пацієнтів, що опинилися за кордоном, у якісному медичному обслуговуванні та дистанційній діагностиці змусила шукати новітні методи.
Дана технологія поєднує аналіз скарг пацієнтів, лабораторних тестів, даних МРТ, КТ, та використання аудіозаписів голосу пацієнтів, як звукових нозодів. Ідея використання звукового файлу для функціональної діагностики стану здоров’я виникла після ознайомлення з інформацією із науково-дослідних інститутів США та Ізраїлю про комп’ютерний аналіз голосу людини: визначення її емоційного стану, наявності стресу і, навіть, про наявність в неї ковіду – 19. Такі роботи розпочалися ще в 90-х роках минулого сторіччя. А тепер доводять свою ефективність для наших пацієнтів по всій Європі. Ми отримали багато позитивних результатів, тому вирішили за пропонувати цей метод на широкий загал.
Про Метод
Комп’ютерна технологія багаторівневого аналізу голосу розроблена ізраїльською компанією Nemesysco в 1997 році. Вона базується на власному наборі голосових параметрів, знайдених у ході досліджень, та їх кореляції з ключовими людськими емоціями. За цією методикою відбувається аналіз голосу людини та визначається ступінь емоційного і когнітивного напруження, рівень стресу та різкі зміни емоційних реакцій впродовж розмови.
Окрім того, після закінчення Вінницького медінституту в 1989 році доля звела мене із завідувачем функціональної діагностики лікарем, Онисько Е. І., у дільничій лікарні станції Козятин, де він передавав фонограми в режимі реального часу – звукові сигнали серця пацієнта через звичайний телефон в центральний відділ функціональної діагностики, де звукову інформацію через спеціальні пристрої перетворювали в звичайну ЕКГ з наступною її розшифровкою. Потім обидві ЕКГ (перша, яка буда записана на місці у дільничій лікарні і друга, яка була сформована на основі аудіо-передачі – порівнювались між собою і результати були тотожними. Це робилось з метою вивчення можливості реєструвати ЕКГ за допомогою звичайного телефону у випадку відсутності ЕКГ апарата чи в разі його несправності.
А враховуючи, що мозок людини це більше ніж комп’ютер, я використав можливості і техніку прикладної кінезіології в якості ще одного метода для діагностики стану людини та підбору препаратів для лікування. Спочатку це було на рівні проб, тестів, перевірок і, коли прийшло усвідомлення-розуміння, що це реально працює, почав використовувати такий підхід в своїх консультаціях. Це дає змогу консультувати людей в різних місцях світу, але за умови, що є доступ до телефонного зв’язку та мережі інтернет.